Eksperci

dr hab. Andrzej Szyjewski, prof. UJ
Wykładowca w Instytucie Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Badacz religii i kultury społeczności tradycyjnych, szamanizmu, religii Słowian, ludów Afryki, mitów i idei religijnych. Zamiłowanie do twórczości J.R.R. Tolkiena, łączy z pracą naukową, między innymi prowadząc Instytucie Religioznawstwa kurs w „Tolkien, mit, religia”. Autor wielu artykułów, naukowych i popularnonaukowych oraz książek, w tym „Od Valinoru do Mordoru: świat mitu a religia w dziele Tolkiena”. Opiekun naukowy konferencji.
Więcej na witrynie Instytutu Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

ks. dr hab. Dariusz Tabor CR
Adiunkt na Wydziale Historii i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II w Krakowie. Absolwent historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiów teologicznych w Krakowie i Rzymie. Autor dwóch obszernych monografii poświęconych malarstwu książkowemu i wielu referatów (Rzym, Leeds). Z ogromnym doświadczeniem oraz nienaganną postawą dr. Tabor godzi swoje naukowe zainteresowania z pasją do tolkienowskiego legendarium ujmując je w ramy teologii czy nawet historii sztuki.
Więcej na portalu internetowym Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II w Krakowie.

dr Tomasz Majkowski
Literaturoznawca i kulturoznawca, adiunkt na Katedrze Antropologii Literatury i Badań Kulturowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykładający zagadnienia od semantyki popkultury po historię gier wideo. Autor monografii „W cieniu białego drzewa: powieść fantasy w XX wieku”, nazywanej w recenzjach „najbardziej obszerną i dogłębną analizą gatunku fantasy w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat”. Znawca fantasy, gier wideo i seriali w ich współczesnym, kulturoznawczym ujęciu.
Więcej na stronie internetowej Zakładu Technologii Gier Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Reklamy